Forum Discuţii juridice Executare silită prescriere
Discuție deschisă în Executare silită

prescriere

Buna ziua as dorii sa stiu daca un credit bancar este prescris ce ar trebuii sa fac deoarece primesc somatii de la firmele recuperatoare.Sa constat s-au sa astept executarea silita.
Puteti depune actiune in constatare. Daca asteptati executarea, exista riscul sa vi se popreasca conturile si sa recuperati banii ulterior, mai greu.Plus poprire pe conturi pana se solutioneaza...E decizia dvs.
Va multumesc.Aceasta actiune in consttematare unde trebuie sa o fac credetima sunt depasit in acest sistem
Tocmai de aceea va recomad sa discutati cu un jurist. Actiunea in instanta nu este o joaca si daca nu se fac toate demersurile conform legii exista riscul sa pierdeti si sa platiti dvs. cheltuieli de judecata. Actiunea se intemeiaza in fapt si in drept si se depune la Judecatorie. Dar repet...e mai complicat decat pare la prima vedere si tocmai din prisma faptului ca aveti o alta profesie recomand sa apelati la specialisti.