Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Stagiu minim de cotizare 2018
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Stagiu minim de cotizare 2018

Buna ziua!

Am urmatoarea problema: In ultimele 12 luni am lucrat doar 2 luni (mai si iunie). Astazi mi-am fracturat piciorul si va trebui sa stau in concediu medical cel putin 2 luni. Din cate am inteles, nu am dreptul la concediu medical. Ce se poate face in acest sens? Se poate plati contributia la concedii si indemnizatii pe 4 luni pentru a avea stagiu minim de cotizare? Nu as vrea sa fiu concediat.

Multumesc!
Ma poate ajuta cineva cu un raspuns, va rog?

Intrebarea este daca se poate plati contributia pentru concedii medicale pe lunile anterioare ca persoana fizica (eventual cu penalizari). Mentionez ca lucrez in invatamant si am solicitat concediu fara plata pentru anul scolar 2017-2018, dar am revenit in mai 2018.
Sergiu5, utilizator