avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1011 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Recuperare permis suspendat
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Recuperare permis suspendat

Ma ajuta in instanta faptul ca nu am ridicat permisul de la Politie chiar daca am contestat p.v-ul?
Cel mai recent răspuns: cyan , moderator 17:33, 26 Iulie 2018
Ce at prezentat la politie otr recuperea permisului, dovada inlocuutoare, certificatul de grefa sau ambele?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Permis suspendat-renuntare plingere sau nu? Alexsis Alexsis Buna ziua.Solicit ajutor in urmatoarea problema pe data de 03.07.2015 am fost oprit de un echipaj radar care mi-a intocmit PV pentru viteza in localitate ... (vezi toată discuția)
Suspendare permis 30 de zile AndreiRadu197 AndreiRadu197 Salutare! Astăzi, 25.11.2017, am depășit pe trecerea de pietoni și imediat am fost oprit de poliție și mi s-a suspendat permisul pentru 30 de zile. ... (vezi toată discuția)
Se poate circula cu certificatul de grefa ? pinnutz_789 pinnutz_789 Buna ziua ! Mi-a fost suspendat permisul de conducere pentru 90 de zile pentru viteza. Am avut dovada de circulatie 15 zile, iar in timpul acesteia am facut ... (vezi toată discuția)