avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 910 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... SARMA GHIMPATA
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

SARMA GHIMPATA

Va rog frumos sa imi spuneri daca exista stipulat undeva in lege faptu ca este interzisa aplicarea (montarea ) sarmei ghimpate sus pe gard . Un vecin a pus sarma ghimpata pe un gard despartitor dintre proprietati . Mai trec pe acolo pisici ,pasari etc . Se agata in sarma asta . Ar fi un ajutor va rog frumos .
Cel mai recent răspuns: ContSters382135 , utilizator 11:36, 31 Iulie 2018
Buna seara,
Nu exista.
Mai mult, POT TRECE PE ACOLO SI HOTII daca nu este sarma ghimpata.
Pisicile si pasarile stiu sa se apere singure!
Atat timp cat proprietarul a instalat sarma de protectie in interiorul proprietatii sale,,nu poate fi acuzat de incalcarea vreunei dispozitii
De altfel,inclusiv politia obliga proprietarii de terenuri/case sa isi asigure bunurile prin imprejmuire cu gard asigurat cu sarma ghimpata
Gardurile care delimiteaza terenuri/obiective,relee electrice,unitati militare,aeroporturi se asigura in partea superioara inclusiv cu sarma speciala spiralata cu placute vidia
ca la GANTANAMO .......urat , disgratios........hidos

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cum se impart cheltuielile la refacerea unui gard comun? patriciasavulea patriciasavulea buna! as avea si eu o intrebare in legatura cu gardurile ce delimiteaza doua proprietati! am o curte de 400 de mp,delimitata de vecini cu un gard ... (vezi toată discuția)
Intrebare constructie gard CristiTudor CristiTudor Buna ziua! Am cumparat recent un teren intravila, intabulat cadastrat/trasat in etera, lipsit de sarcini, etc. Limitele sunt in regula conform CF. Terenul e ... (vezi toată discuția)
Suprapunere de terenuri Cristycheia Cristycheia In 2013 am cumparat un teren in Prahova, cu toate actele in regula, inclusiv proces verbal de trasare. Ulterior am obtinut o autorizatie de constructie pentru ... (vezi toată discuția)