Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... SARMA GHIMPATA
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

SARMA GHIMPATA

Va rog frumos sa imi spuneri daca exista stipulat undeva in lege faptu ca este interzisa aplicarea (montarea ) sarmei ghimpate sus pe gard . Un vecin a pus sarma ghimpata pe un gard despartitor dintre proprietati . Mai trec pe acolo pisici ,pasari etc . Se agata in sarma asta . Ar fi un ajutor va rog frumos .
Buna seara,
Nu exista.
Mai mult, POT TRECE PE ACOLO SI HOTII daca nu este sarma ghimpata.
Pisicile si pasarile stiu sa se apere singure!
Atat timp cat proprietarul a instalat sarma de protectie in interiorul proprietatii sale,,nu poate fi acuzat de incalcarea vreunei dispozitii
De altfel,inclusiv politia obliga proprietarii de terenuri/case sa isi asigure bunurile prin imprejmuire cu gard asigurat cu sarma ghimpata
Gardurile care delimiteaza terenuri/obiective,relee electrice,unitati militare,aeroporturi se asigura in partea superioara inclusiv cu sarma speciala spiralata cu placute vidia
ca la GANTANAMO .......urat , disgratios........hidos