Forum Discuţii juridice Securitate şi Sănătate în ... q) accident usor
Discuție deschisă în Securitate şi Sănătate în Muncă (fost Protecţia Muncii)

q) accident usor

Pentru un eveniment SSM (leziuni superficiale, prim ajutor si ingrijiri medicale fara incapacitate de munca), ce comunicari se fac catre ITM?
Se intocmeste dosar de cercetare asa cum este definit la art. 122-124 in Norme?
bngabriel, utilizator
Multumesc pentru raspunsuri!
Intre timp am contactat ITM. raspunsul pe scurt a fost "daca s-a facut comunicarea evenimentului, faceti si dosar de cercetare, chiar daca e accident usor, fara concediu medical.", asadar voi intocmi dosar asa cum e descris in Norme.
cercetarea evenimentului este in curs de finalizare. exista document medical cu mentiunea "fara tratament la domiciliu".