Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... poluare fonica de catre antene vodafone
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

poluare fonica de catre antene vodafone

Buna ziua, am o intrebare: ANPC se ocupa de plangeri privind zgomotul extrem de mare produs de catre antene vodafone montate pe bloc?
Si ce zgomote fonice produce o antena GSM?
Trage cu petarde, are un motor in doi timpi, cum se manifesta?
Puteti fi mai explicita?
Antenele montate pe bloc produc un camp electromagnetic, nu zgomot si/ sau vibratii.
Oricum, ANPC nu are sarcini in acest sens. Determinarile de noxe fizice intra in competenta Directiei judetene de sanatate publica.