Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Bună, am si eu o intrebare despre indemnizație
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Bună, am si eu o intrebare despre indemnizație

Am lucrat 2 ani la o firmă si am demisionat anul
Trecut 5 septembrie 2017 si dupa am ramas însărcinată am nascut pe 06.06.2018 am dreptul la material la indemnizație pentru creșterea copilului?
Iulie 2016 - iunie 2018 este perioada eligibila pentru CCC.

Iulie 2016 - septembrie 2017 perioada luata in calcul.... in speta, veti beneficia de indemnizatie.