avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 900 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Bună, am si eu o intrebare despre indemnizație
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Bună, am si eu o intrebare despre indemnizație

Am lucrat 2 ani la o firmă si am demisionat anul
Trecut 5 septembrie 2017 si dupa am ramas însărcinată am nascut pe 06.06.2018 am dreptul la material la indemnizație pentru creșterea copilului?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 08:17, 4 August 2018
Iulie 2016 - iunie 2018 este perioada eligibila pentru CCC.

Iulie 2016 - septembrie 2017 perioada luata in calcul.... in speta, veti beneficia de indemnizatie.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna ziua! - indemnizație creștere copil petana12 petana12 Sunt insarcinata, a fost o sarcina surpriza, iar de la inceputul lunii septembrie mi-am dat demisia de la firma la care lucrez, mentionez ca lucrez din ... (vezi toată discuția)
Indemnizație copil Kipepeo Kipepeo Buna ziua.Anul trecut în septembrie 2017 am încheiat cursurile universitare de zi la UMF Iasi.Am nascut pe 2 iulie 2018 .Nu am lucrat de cand am terminat ... (vezi toată discuția)
Alocatie copil Santutoo Santutoo Buna Sotia mea a lucrat in perioada Mai 2016- Decembrie 2017. In decembrie s-a concediat . Acum este însărcinata si in Septembrie urmează sa nască Eu ... (vezi toată discuția)