Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... Cum pot verifica un dosar depus la cadastru ?
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

Cum pot verifica un dosar depus la cadastru ?

Buna ziua din pacate am si eu o problema pe care nu stiu cum sa o rezolv . A trebuit să fac dezmembrare la un teren intravilan si am apelat la un tipograf în urma cu 4 luni.Topograful mi -a explicat ca trebuie sa faca 2 lucrări dezmembrare si intabulare . A venit cu prima lucrare pentru a o semna si a rezolva partea a doua , dar partea a doua a spus că încă nu este gata de 3 luni de zile tot asta aud la telefon fără alte explicatii . Nu am nici o dovada-act ca lucrez cu X tipograf dar bineinteles ca stiu cum il cheamă .
Întrebarea mea este cum pot verifica la cadastru ce se intampla ? Dacă merg la cadastru imi ofera informatii ?
Contactati personal registratorul sef al ocpi responsabil si detaliati situatia cu care va confruntati
Daca nu aveti contract de prestari servicii incheiat cu persoana respectiva si nici documente (facturi, chitante, etc.) cum justificati ca va intereseaza ce documente sunt depuse la cadastru de persoana X ?
Pentru ca toate actele depuse sunt pe numele meu si din acte reiese că eu sunt proprietarul .

POPA GHEORGHE a scris:

Daca nu aveti contract de prestari servicii incheiat cu persoana respectiva si nici documente (facturi, chitante, etc.) cum justificati ca va intereseaza ce documente sunt depuse la cadastru de persoana X ?

Multumesc frumos.

ynocentta a scris:

Contactati personal registratorul sef al ocpi responsabil si detaliati situatia cu care va confruntati

~ Conținut șters la cerere ~