avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 727 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Cenzor la asociatia de care apartineam
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Cenzor la asociatia de care apartineam

Buna ziua!!!Mai intai va voi spune povestea mea ca sa intelegeti pe scurt cam despre ce este vorba.....acum un an jumate mi-am achizitionat un apartament prin programul prima casa...rata fiind destul de marisoara imi trebuia un al doilea job pentru a incerca sa ma salvez cu ratele.....parintii ma ajutau dar nu am vrut sa las greul pe capul lor....asa ca tot cautand,administratora blocului unde stateam mi-a propus sa fiu cenzor la asociatia de care apartineam cand inca stateam la parinti...Mentionez ca am terminat un liceu cu profil economic......asa ca mergeam la dansa sa ma invete ce sa fac,dar tot timpul devenea un esec deoarece se abatea tot dimpul de la ceea ce trebuia sa ma invete.....am inteles-o deoarece era singura si probabil cauta sa-si descarce sufletul.....intre timp mi-a cerut si niste acte....diploma de bacalaureat si buletinul.....mentionez ca pe atunci inca nu aveam schimbat buletinul dupa noua mea adresa......acele intalniri au continuat pana am cam rarit-o cu vizitele deoarece m-am gandit ca este neserioasa....intre timp eu mi-am facut buletinul nou dupa adresa mea actuala ........nu demult aceasta doamna a fost data jos din functie, de locatari,fiind nemultumiti de dansa,,,,nemultumirea mea este ca eu mi-am auzit vorbe ca am fost cenzor si ca semnatura mea apare pe acolo si ca as fi luat si un salariu lunar .......deci eu nu am profesat nici macar o secunda.....cum pot afla daca cineva a luat banii de pe urma mea,si daca e posibil sa se faca un contract pe numele meu fara sa semnez....
Ultima modificare: Luni, 6 August 2018
george-neagu, moderator
Cel mai recent răspuns: luminita45 , utilizator 11:06, 7 August 2018
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Cand ati inceput sa exercitati responsabilitatile aferente calitatii de cenzor ati semnat contractul de mandat ?
Pentru clarificarea situatiei aveti dreptul sa solicitati presedintelui de asociatie precizari
Buna ziua! Nu am semnat niciodata nici un contract,iar daca merg la asociatie ....acolo este un intreg taraboi....intre vechea presedinta si noua presedinta.....mai mult,vechea presedinta o acuza pe cea noua de distrugerea unor acte.....ele fiind rude.....de aceea v-am scris ,sa stiu unde pot verifica fara sa ma lovesc de aceste doamne.....nu stiu sigur daca toate contractele se duc la ITM ......va multumesc deoarece mi-ati raspuns,deoarece de cateva saptamani atat eu cat si parintii mei nu mai dorm noapte,mama fiind si foarte bolnava.....nu m-as consuma atat ,dar stiu ca responsabilitatea unui cenzor este destul de mare si mi-e teama sa nu fi semnat in locul meu anumite acte......mentionez ca asociatia are mari datorii la Aquaserv......iar vechea presedinta mai baga sume dupa bunul plac proprietarilor.....

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Presedinte nou, bloc cu probleme mari easyrider easyrider Buna ziua, Am devenit presedinte al unui bloc cu 20 de apartamente acum aproximativ 2 ani de zile, cand in urma unui incendiu am reusit sa strangem mai multe ... (vezi toată discuția)
Presedinte al asociatiei de proprietari mirel1980 mirel1980 Buna ziua, As vrea sa aflu si eu un raspuns la urmatoarea situatie aparuta in cadrul Asociatiei noastre de Proprietari: De cativa ani, exista aleasa o ... (vezi toată discuția)
Nimeni nu vrea sa fie presedinte de asociatie apt4bm apt4bm ce facem in situatia in care nimeni nu doreste sa isi asume rolul de presedinte de asociatie sau cel de cenzor?:( (vezi toată discuția)