Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Cum pot recupera grupa 1
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Cum pot recupera grupa 1

Am 13 .4 ani la grupa 1 lucru in sala masini cu motoare mai mari de 600cp din 2005 si in prezent lucrez in aceleasi conditii dar inteprinderea nu a depus hartii pt obtinerea gr.speciale .Beneficiez de noile modificari ale legi pensii 221/2018 ? Pot aduce adeverinta pt ultimi 13 ani ca am lucrat in conditiile specificate la anexa 2(pers.navigant lucrand in sala masinii cu mot mai mari de 600cp)
Nu mai deschideti aceeasi discutie de mai multe ori, chiar pe sectiuni diferite de forum.
Ati primit deja raspuns aici: www.avocatnet.ro/forum/discu...
Daca intreprinderea nu a facut demersurile legale, nu veti primi o adeverinta de la firma.
Legea nr. 221/ 2018 nu are legatura cu discutia deschisa de dvs. in conditiile in care legal, in prezent, nu aveti grupa de munca.