avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1107 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul, calculatorul meu şi ... Despre bani pentru apa si canalizare - subventii (din ...
Discuție deschisă în Dreptul, calculatorul meu şi internetul

Despre bani pentru apa si canalizare - subventii (din "Noi si Statul" de azi)

Cu toata stima !
Am primit astazi pe mail, din partea Dumneavoastra, un REMINDER referitor la posibilitatea ca statul sa acorde bani pentru plata apei si canalizarii pentru cei cu venituri mici.
In textul primit se face referire , ca temei legal, Legea nr. 215/2018.
Scuze, dar nu gasesc in aceasta lege articole care sa ateste aceste aspecte.
Va rog frumos, as dori sa cunosc adevaratul/adevaratele temei/uri legal/e in acest sens !

Cu consideratie !
Cel mai recent răspuns: Alexandru Deac , Consultant managementul calitatii 00:25, 7 August 2018

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Despre "executarea silita" pe care o pot efectua organele fiscale - modificari ale acestui "drept" in timp vpatrana vpatrana Cu toata stima - Buna Seara ! Permiteti , va rog, am nevoie de lamuriri asupra urmatoarelor aspecte: - dupa cum se stie, anteriorul Cod Fiscal (Legea ... (vezi toată discuția)
Somatie coproprietar dragugh dragugh Buna seara, O asociatie de proprietari (legal constituita) a primit o adresa de la conducerea unei societati comerciale care detine parterul si jumatate din ... (vezi toată discuția)
Articol din ziar julia_chi julia_chi Buna ziua am si eu nevoie de un o parere in privinta unui aspect pe care nu stiu cum sa il abordez. Intr-un ziar local dintr-un anumit oras a aparut un ... (vezi toată discuția)