Forum Discuţii juridice Dreptul, calculatorul meu şi ... Despre bani pentru apa si canalizare - subventii (din ...
Discuție deschisă în Dreptul, calculatorul meu şi internetul

Despre bani pentru apa si canalizare - subventii (din "Noi si Statul" de azi)

Cu toata stima !
Am primit astazi pe mail, din partea Dumneavoastra, un REMINDER referitor la posibilitatea ca statul sa acorde bani pentru plata apei si canalizarii pentru cei cu venituri mici.
In textul primit se face referire , ca temei legal, Legea nr. 215/2018.
Scuze, dar nu gasesc in aceasta lege articole care sa ateste aceste aspecte.
Va rog frumos, as dori sa cunosc adevaratul/adevaratele temei/uri legal/e in acest sens !

Cu consideratie !