Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Concediu de odihna un preaviz
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Concediu de odihna un preaviz

Buna ziua,

Vă rog să mă ajutați cu un raspuns la următoarea intrebare: urmează să imi dau demisia de la locul actual de muncă. Am concediu de odihna programat si aprobat pentru 10 zile lucrătoare. Z
ilele de concediu de odihna fac parte din zilele de preaviz? Multumesc!
Pe durata preavizului se poate lua CO. Concediu de odihna nu suspenda perioada de preaviz.

Concediul de odihna nu este printre cauzele de suspendare a perioadei de preaviz.

In speta, durata preavizului si perioada de concediul de odihna se suprapun.

Multumesc!