Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... se poate lipsi in preaviz?
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

se poate lipsi in preaviz?

Daca mi-am depus preavizu,l dar intre timp mi s-a oferit un alt loc de munca in alt oras si nu mai pot sta inca 2 zile pana la sfarsitul preavizului pentru ca pierd cealalta oferta , ce pot face in acest caz? Ma pot invoii, aceasta este unica solutie?
incearca sa cazi la intelegere cu fostul patron, sa iti reduca preavizul cu cele doua zile.
Bafta!! :)