avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 783 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Calitatea de co asigurat
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Calitatea de co asigurat

In perioada de concediu de crestere a copilului, mama fiind coasigurata pierde acest drept pe perioada concediului?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 16:01, 9 August 2018
Cine se afla in CCC, tatal sau mama ?
Eu sunt in CCC si o aveam pe mama mea coasigurata.

Cornel Vasile a scris:

Cine se afla in CCC, tatal sau mama ?

Trebuie sa se mearga la Casa de asigurare de Sanatate sa vorbeasca ce acte trebuie depuse pentru ca sa-si pastreze calitatea de coasigurat.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Eu sunt in concediu pentru cresterea copilului, sotul poate sa fie coasigurat? dariaalexandra dariaalexandra Buna ziua!Sunt in perioada indemnizatiei de crestere copil,sotul meu nu are medic de familie,are niste probleme de sanatate care necesita spitalizare,operatie ... (vezi toată discuția)
Concediu de maternitate si ccc florentinos florentinos sotia mea are 8 luni de cand e angajata si nu poate intra in concediu maternal.eu in scimb lucrez de ceva ani la o firma si as vrea sa stiu cum pot intra eu in ... (vezi toată discuția)
Coasigurat În concediu pentru cresterea copilului Marta0000 Marta0000 Buna, Sunt in concediu pentru cresterea copilului de aproape un an. Pe perioada cat am fost angajat sotia mea a fost coasigurat neffind angajata. In prezent i ... (vezi toată discuția)