Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Calitatea de co asigurat
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Calitatea de co asigurat

In perioada de concediu de crestere a copilului, mama fiind coasigurata pierde acest drept pe perioada concediului?
Cine se afla in CCC, tatal sau mama ?
Eu sunt in CCC si o aveam pe mama mea coasigurata.

Cornel Vasile a scris:

Cine se afla in CCC, tatal sau mama ?

Trebuie sa se mearga la Casa de asigurare de Sanatate sa vorbeasca ce acte trebuie depuse pentru ca sa-si pastreze calitatea de coasigurat.