Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Inmatriculare autoturism
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Inmatriculare autoturism

Buna ziua

va rog daca poate cineva sa ma indrume in scopul meu de a inmatricula un autoturism pe care l-am cumparat pe 1 Mai de la un cetatean care are datorii la primarie la el si nu poate sa imi dea fiscalul . Nici proprietarul anterior care a adus masina din Italia nu poate da fiscal .
A, auzit ca trebuie dat in judecata proprietarul anterior dar mie personal mi se pare bizar pentru ca statul roman este cel care nu vrea sa imi inmatriculeze masina adica nu ma lasa sa folosesc un bun care imi apartine conditionand aceasta de situatia financiara a proprietarului anterior .

Va multumesc
In conditiile precizate nu veti putea inmatricula vehiculul decat prin actiune in instanta
Si eu am ceva similar.Proprietarul are datorii la impozite si ma duce cu vorba pentru fiscal. Cum pot face sa inmatriculez masina ?

Alex-Teo a scris:

Si eu am ceva similar.Proprietarul are datorii la impozite si ma duce cu vorba pentru fiscal. Cum pot face sa inmatriculez masina ?