Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... reziliere contract asigurare de sănătate
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

reziliere contract asigurare de sănătate

buna ziua, firma unde lucrez ofera angajatilor abonamente la medlife din motive serioase doresc sa reziliez insa am nevoie de acordul de la HR care nu ma ajuta ...nu doresc sa platesc aiurea un serviciu pe care nu il mai folosesc ...credeti ca putem face ceva? multumesc
Pentru ce este nevoie de acordul HR ? Ei decid cand se poate sau nu rezilia un contract juridic?
se pare ca da ...Eu am avut acces doar la anexele ce conțin oferta medlife însă trebuie sa se poata face ceva...sper
Ne puteti posta cauzele de reziliere ?
Bună ziua răspunsul de la Hr este ca nu exista condiții de reziliere...Se poate ?
Se poate , situatie in care se va aplica dreptul comun privind incetarea contractelor.