avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 886 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... reziliere contract asigurare de sănătate
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

reziliere contract asigurare de sănătate

buna ziua, firma unde lucrez ofera angajatilor abonamente la medlife din motive serioase doresc sa reziliez insa am nevoie de acordul de la HR care nu ma ajuta ...nu doresc sa platesc aiurea un serviciu pe care nu il mai folosesc ...credeti ca putem face ceva? multumesc
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 16:12, 21 August 2018
Pentru ce este nevoie de acordul HR ? Ei decid cand se poate sau nu rezilia un contract juridic?
se pare ca da ...Eu am avut acces doar la anexele ce conțin oferta medlife însă trebuie sa se poata face ceva...sper
Ne puteti posta cauzele de reziliere ?
Bună ziua răspunsul de la Hr este ca nu exista condiții de reziliere...Se poate ?
Se poate , situatie in care se va aplica dreptul comun privind incetarea contractelor.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Reziliere abonament telefon mobil (orange) onez81 onez81 Buna ziua, In decembrie 2009 mi-am facut trei abonamente la orange doua pe durata a doi ani si unul pe un an, intre timp sotia a gasit un loc de munca in ... (vezi toată discuția)
Abonament orange jianu ana jianu ana in 2oo9 sept m-am prezentat sa-mi teinnoiesc abonamentul de 3 euro la orange.Am reinnoit ab. pe 2 ani si d-ra mia dat un telefon de fidelizare si un ab. de 10 ... (vezi toată discuția)
Reziliere contract nko80 nko80 buna ziua;in urma abuzurilor repetate a celor de la [editat de admin] am decis sa reziliez contractul cu ei.mentionez ca acesta expira in 2012.la incheierea ... (vezi toată discuția)