Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Amenda auto
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Amenda auto

Buna ziua ,
Am nevoie de ajutor . Am parcat pe o stradă laterală la marginea bordurii ( fără a urca masina pe trotuar) in dreapta mea fiind semnalizare pe trotuar un loc destinat persoanelor ca handicap . Am primit amenda 1000 lei ptr ca am blocat accesul în parcare. Tin sa mentionez ca daca cineva ar parca pe acel loc între loc si bloc mai ramane spatiu de 30 cm . Amenda si locul de parcare mi se par abuzive . Cum o pot contesta si dacă are rost sa fac asta ?

Multumesc
Daca locul de parcare este semnalizat ca si loc de parcare pt handicap poti sa contesti de 2 ori, dar degeaba.
Este semnalizare pe trotuar dar nu prin semn ...
Si semnalizarea pe trotuar cu vopsea tot semnalizare se numeste.