avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1712 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Concediu CCC si contract permanenta 2 ani pentru curs ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Concediu CCC si contract permanenta 2 ani pentru curs formare profesionala

Buna ziua! Daca semnez in urma efectuării unui curs de perfecționare că nu părăsesc firma 2 ani mai pot cere concediu pentru cresterea copilului in acesti 2 ani?
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Da, puteti intra in CCC, chiar daca semnati acel act.
Va multumesc!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Dosar indemnizatie maramary maramary Buna ziua!va rog sa ma ajutati si pe mine cu un raspuns!am nascut...mi am luat postnatalul de 42 de zile...si mi s a dat de la primarie o adeverinta sa merg la ... (vezi toată discuția)
Nelamurire cris25t cris25t Buna ziua! Sunt angajata unei institutii din 1 oct 2007 pe perioada determinata pana in 2009,apoi am semnat un alt act aditional de pe 1 oct 2009 pana 1 oct ... (vezi toată discuția)
La plata sporului de vechime in munca, intra si cei 2 ani de concediu maternal? ghizelle ghizelle Buna ziua, imi spuneti va rog, dupa noul cod al muncii , la sporul de vechime in munca intra si cei 2 ani de maternal? Din 1 mai, am semnat un nou contrat de ... (vezi toată discuția)