Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Buna
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Buna

Am si eu o intrebare daca o persoana depune plangere pt un furt si isi retrage plangerea mai poate sa revina asupra iei
Teoretic, poate reveni in sensul reformularii plangerii penale, insa, organele de cercetare penala vor avea in vedere retragerea acesteia exprimata anterior.... Persoana care va "ameninta/santajeaza" cu aparitia unei stari de pericol pentru Dumneavoastra, ca urmare a reiterarii plangerii penale (la care anterior a renuntat), are impresia ca, institutiile care efectueaza cercetari de natura penala, dispun aplicarea de sanctiuni sau renunta la aplicarea acestora dupa cum are cheful persoana care le sesizeaza....