Forum Discuţii juridice Noul Cod CAEN 2008 cad CAEN Intreprindere Individuala
Discuție deschisă în Noul Cod CAEN 2008

cad CAEN Intreprindere Individuala

Intreprinderea Individuala poate avea doar un singur cod CAEN ?
Buna!
Intreprinderea individuala se poate infiinta in baza unui singur cod CAEN, la fel ca in cazul PFA. Desfasurarea unor activitati care se circumscriu mai multor coduri CAEN presupune deschiderea mai multor intreprinderi individuale.
O zi frumoasa!
Am cititi din alte surse ca se pot inregistra mai multe coduri CAEN pentru o Intreprindere Individuala.
Ce concluzie rezulta ?
intr idiv, pfa, intr fam... toate pot avea mai multe coduri CAEN
www.bcrm.ro