avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 888 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... pensie anticipata la limita de virsta
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

pensie anticipata la limita de virsta

curind voi implini 60 de ani (14/10/1958)am cotizat in Romania 23.6 ani din care in gr.ii 22.8 iar in Spania unde rezidez, pina in prezent am cotizat 17 ani va intreb daca am drepul la pensie la limita de virsta depasind cu 8 ani stagiul maxim de cotizare Multumesc ,o zi frumoasa
Cel mai recent răspuns: Carp Mircea , utilizator 13:38, 18 August 2018
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Limita de varsta la 60 ani.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Dreptul de pensionare nearadel nearadel buna ziua va spun din nou si va rog sa-mi raspundeti la urmatoarea intrebare:sint nascut la 14/10/1958 AM LUCRAT IN ROMINIA 25ANI SI 8 LUNI toti in grupa a2a ... (vezi toată discuția)
Varsta de pensionare,grupa 1 enaf enaf Buna seara, Am 58ani si am o vechime de 31,5ani dintre care 9ani grupa 1 de munca. Sunt absolvent de studii univ./5ani si am efectuat un stagiu militar de ... (vezi toată discuția)
Pensie nearadel nearadel sotia mea este nascuta in 13/01/1956 are lucrati in rominia 29ani si 11 luni din care 12 ani de grupa a 2 a iar in spania 1 an si 7 luni,saptamina viitoare ... (vezi toată discuția)