Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Procente gradatii
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Procente gradatii

Buna ziua,
Am doua spete:
- conform legii vechi a salarizarii procentele de gradatii erau 5%, 5%, 5%, 5%, 5%
- acum in legea noua procentele sunt 7,5%, 5%, 5%, 2,5%, 2,5%
Am un salariat care trece acum gradatia 4, pana acum a avut 15% sporul de vechime...acum eu ii dau 5% sau 2,5%?
Ce fac cu salariatii care au gradatia 1,2 sau 3? Ii las cu 15% sau 17,5%?
Aplicati gradatiile prevazute in noua lege a salarizarii.
pt toti? inclusiv pentru cei care au la momentul de fata gradatia 1,2 sau 3? Ce fac cu cei care au gradatia 5? le iau 2,5% din salariu?