Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... scoaterea de la intretinere intr-o luna
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

scoaterea de la intretinere intr-o luna

Buna ziua!
Spuneti-mi, va rog, daca pot fi scoasa de la intretinere pe o luna daca am fost plecata in concediu in perioada 25.07.2018 - 6.08.2018 inclusiv și 15.08.2018. - 19.08.2018 (18 zile in total).
Scoaterea de la intretinere se face in conditiile in care persoana nu a fost prezenta peste 15 zile in aceeasi luna si nu in luni diferite, nu se cumuleaza, intretinerea se plateste lunar si nu pentru 2 luni.
As mai adauga faptul ca proprietarul trebuie sa notifice in prealabil asociatia de proprietari despre lipsa/plecarea din imobil in perioada..., altfel nimeni nu stie ca dvs. lipsiti.
Succes!