Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Impozit anaf din inchiriere
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Impozit anaf din inchiriere

Buna ziua,
Domiciliez in Constanta si, am si o garsoniera in Brasov, pe care vreau s-o inchiriez. Pot declara inchirierea in Constanta si daca da , o pot face online?
george-neagu, moderator
Da. Veti depune declaratia unica pentru a va declara impozitul pe venitul din inchiriere si cass daca e cazul online daca aveti parola pentru spatiul privat virtual obtinut de la finante sau la ghiseu la Constanta unde aveti adresa din buletin.
Multumesc!