Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... legea 677/2001
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

legea 677/2001

Ministerul Apararii Nationale mi-a facut cunoscute adresa si gradul militar unui partid, pentru a-si face campanie electorala prin scrisori, fara a-mi cere consimtamantul. Are M.Ap.N. acest drept? Daca nu, cum pot actiona impotriva lui? Se cunoaste faptul ca armata nu face politica.
Buna ziua !
Printr- o actiune in justitie sau o sesizare la M.Ap.N. prin care sa solicitati sanctionarea celui( celor) vinovati si incunostiintarea dumneavoastra privind masurile ce s- au luat. Oricum eu va recomand sa va adresati intai ministerului.
Cu stima !