Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... retinerea diplomelor in original
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

retinerea diplomelor in original

Sint absolventa a scolii postliceale sanitare iar in prezent studenta in ultimul an la Universitatea de Medicina si Farmacie Iuliu Hatieganu .La inscriere mi-au fost solicitate diplomele de bacalaureat si postliceal ,adeverinte ani de studiu si foile matricole corespunzatoare in original nu au acceptat copii legalizate. Dorinta mea este de a obtine un loc de munca in Belgia iar pentru recunoasterea diplomelor sint necesareaceste documente in original .(as dori sa ma folosesc de acestea nu sa astept obtinerea diplomei de licenta deoarece tot procesul este in sine unul lung dar suficient sa-mi dea timp sa plec imediat dupa sustinerea acesteia.)Doresc sa stiu daca cerererea mea oficiala adresata universitatii este legala de a le cere sa accepte copii legalizate ,daca retinerea lor sint ca garantie pt plata studiilor sau care ar fii conditiile legale pentru a le obtine.Mentionez ca sint la taxa si cu plata la zi eventual as putea achita si ultima transa acum.Va multumesc.
Cel mai bine luati legatura cu secretara de an, explicandu-i situatia dvs.Sigur veti gasi o solutie!