Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Dovedire vechime la pensie
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Dovedire vechime la pensie

Fisele fiscale din anii 2000,2001,2002 pot constitui vechime la pensie daca depun dosarul acum la limita de varsta?
george-neagu, moderator
Asa ceva nu dovedesc vechimea in munca si nici stagiu de cotizare la pensie.

Vechimea in munca stabilita pana la data de 31 decembrie 2010 se probeaza cu carnetul de munca sau cu adeverintele de vechime eliberate de catre angajatori , in lipsa acestuia.
Cornel Vasile, Consilier juridic