Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Până in ce an angajarea s-a facut cu carte de munca? ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Până in ce an angajarea s-a facut cu carte de munca? Cum pot confirma vechimea in lipsa cartii de munca?

V-as ruga sa-mi spuneti pina in ce an angajarea s-a facut pe baza de carte de munca? L aCasa de pensii spun ca nu au date dinainte de 2001. Cum pot dovedi vechimea in munca pentru pensie in lipsa cartii de munca? Va multumesc.
Vechimea in munca stabilita pana la data de 31 decembrie 2010 se probeaza cu carnetul de munca sau in lipsa acestuia cu adeverintele de vechime.

Dupa aceasta data, vechimea in munca se probeaza cu adeverintele de vechime eliberate de catre angajatori.