Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Cum verific daca inscrisurile din Cartea mea de munca ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Cum verific daca inscrisurile din Cartea mea de munca au fost transmise la Revisal?

Am lucrat cu carte de munca pina in 1996.. La plecarea de la ultimul angajator am primit cartea de munca. Unde si cum pot verifica daca Cartea de munca a fost inregistrata la Revisal si ceea ce e inscris in ea va fi luat in calculul vechimii in munca si stabilirea pensiei ?
In perioada respectiva nici nu exista acest program ...

Vechimea in munca stabilita pana la data de 31 decembrie 2010 se probeaza cu carnetul de munca. Ulterior acestei date, vechimea in munca se probeaza cu adeverintele de vechime eliberate de actre angajatori.
Raspuns egal cu ZERO.
Recent in presa Ministrul Muncii a afirmat ca peste 20% din cartile de munca (evident - dinainte de 2010) NU au fost introduse in Revisal si deci vechimea in munca va fi dificil din stabilit in cazul lor. Eu asta si intreb - cum si unde pot verifica daca cartea mea de munca a fost inregistratata la Revisal?
Poate cineva care cunoaste situatia sa ma ajute?
Comentarii inutile ca acela de mai sus nu-mi trebuie.