Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Pot obtine informatii de la Evidenta Populatiei?
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Pot obtine informatii de la Evidenta Populatiei?

Buna ziua. Vreau sa ii stiu adresa tatalui meu biologic,mentionez ca nu m-a recunoscut la nastere si vreau sa il cunosc. Eu m-am nascut in sector 6 si m-am mutat in Ploiesti. Stiu despre el numele si ca locuieste tot in Sector 6. Daca ma duc la Evidenta Populatiei din Sector 6 imi poate oferi date despre el?
Da, depuneți o cerere , ei îl vor cauta si dacă persoana dorește sa va cunoască veți primi raspuns cu numărul lui de telefon
Daca nu reusiti printr-o simpla cerere puteti deschide proces si se vor face demersuri.
Poate ar fi mai bine sa apelati la avocat pentru a se ocupa de aceste probleme.
Politia nu o sa il caute