Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Întoarcere în România cu copilul minor
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Întoarcere în România cu copilul minor

Buna ziua, sunt in UK și trebuie să ajung in țară cu copilul minor, pot călători fara procura de la soț? El urmează să vina in tara mai tarziu.. specific că este urgenta plecarea..
Da, de intrat in tara puteti calatori. La iesire, daca nu va insoteste si sotul, veti avea nevoie de o declaratie din partea sa.