Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... se transmite in revisal somajul tehnic?
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

se transmite in revisal somajul tehnic?

Buna ziua,
Ce acte trebuie depuse la somaj si la ITM pentru perioada in care salariatii se afla in somaj tehnic platit cu 75%conf art .53 Codul Muncii. Trebuie transmis si in Revisal?
Suspendarea c.i.m. pentru "somaj tehnic" se opereaza n REVISAL.
Bună ziua, cu ce articol se operează în revisal Șomajul Tehnic? Eu nu găsesc la suspendare art. 53 din Codul Muncii. Mulțumesc.

Cornel Vasile a scris:

Suspendarea c.i.m. pentru "somaj tehnic" se opereaza n REVISAL.

Art.52 alin.1 lit.c C.mun.
Mulțumesc mult pentru răspuns,