avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1752 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... se transmite in revisal somajul tehnic?
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

se transmite in revisal somajul tehnic?

Buna ziua,
Ce acte trebuie depuse la somaj si la ITM pentru perioada in care salariatii se afla in somaj tehnic platit cu 75%conf art .53 Codul Muncii. Trebuie transmis si in Revisal?
Cel mai recent răspuns: EmiMimy , utilizator 10:59, 3 Decembrie 2019
Suspendarea c.i.m. pentru "somaj tehnic" se opereaza n REVISAL.
Bună ziua, cu ce articol se operează în revisal Șomajul Tehnic? Eu nu găsesc la suspendare art. 53 din Codul Muncii. Mulțumesc.

Cornel Vasile a scris:

Suspendarea c.i.m. pentru "somaj tehnic" se opereaza n REVISAL.


Art.52 alin.1 lit.c C.mun.
Mulțumesc mult pentru răspuns,

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Revisal danajuga64 danajuga64 Buna Ziua, am infiintat o firma, am angajat personal cu contract de munca din data de 01.11.2013, dar deoarece nu am obtinut inca autorizatia de functionare, ... (vezi toată discuția)
Somaj tehnic alexandra24 alexandra24 Buna ziua,daca societatea decide intrarea in somaj tehnic de la 01.03.13 trebuie intocmita declaratie pe propria raspundere a conducerii si se depune la ITM,se ... (vezi toată discuția)
Suspendarea cim conform art.52 lit c din codul muncii rodica_ignat rodica_ignat Buna ziua, in cadrul firmei in care lucrez s-a luat decizia ( verbal de catre conducere) a restrangerii activitatii pentru o parte din angajati. Vizavi de ... (vezi toată discuția)