Forum AvocatNet Italia Legislatia muncii si probleme ... Somaj italia
Discuție deschisă în Legislatia muncii si probleme conexe

Somaj italia

Bună ziua, mama mea lucrează în Italia la o cooperativa (azil de batrani) luna aceasta cooperativa sia schimbat numele și pe mama nu a mai luat-o sa muncească, o forțează sa își dea demisia sau sa se mute în alta parte (cooperativa noua) dar înainte sa își dea demisia, Cum ar putea rezolva sa între în șomaj????? Va mulțumesc foarte mult dacă ați putea să mă lămuriți.
Sa nu accepte sa si dea demisia. Sa i se desfaca contractul de munca de catre cooperativa, motivul fiind probabil inchiderea vechii firme si redeschiderea celeilalte. Sa mearga la un centru CAF daca are probleme. Sa nu semneze nimic.
Va mulțumesc!!!