Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Moștenirea
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Moștenirea

Bună ziua
Am o întrebare părinți mei au divortat când eu eram d 6 săpt și nu am primit pensiea alimentară .sa recăsătorit c o doamna care avea 5 copii deci nu sunt copii lui doar eu sunt singura moștenitoare dar tata a decedat în uram c 10 ani..oare este prea târziu pt a cere ceva moștenire din partea lui???
Dar nu e prea târziu c am d făcut și unde trebuie s merg pt aceasta moștenire?? Va mulțumesc frumos
Mergeți la starea civilă, depuneți o cerere anexați certificatul Dvs de naștere in copie, copie carte de identitate și solicitați un duplicat de pe certificatul de deces al tatalui Dvs.

Editat : recomandarea unui avocat
Cornel Vasile, Consilier juridic
@ Interventie moderator

Rog continuati discutia pe topicul deschis initial
www.avocatnet.ro/forum/discu...