Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Data intrării în posesie
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Data intrării în posesie

Am fost la evidenta populației pentru a-mi schimba cartea de identitate ce urmează să expire. Doamna care mi-a luat documentele a citit din scoarță în scoarță contractul de vânzare cumpărare al casei al cărei proprietar sunt și mi-a spus așa: " unde scrie data intrării în posesie?" Nu m-am lovit de așa ceva. E un contract standard, simplu, fara clauze. E obligatoriu sa scrie așa ceva pe contract?
Dara intrarii in posesie este data semnarii contractului de v/c la
notariat. Aceea este data transferului de proprietate.
cyan, moderator