Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Card credit
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Card credit

Un card de credit făcut în 2008 și neachitata in totalitate se prescrie? Nu am mai achitat nimic din 2016 și nici nu am mai primit nimic de la banca.Multumesc.
In principiu se prescrie dreptul creditorului de a solicita executarea silita. Dar pana nu se studiaza documentele e greu de spus. Sunteti in executare silita? Sau ati primit somatie de la executor?
Buna ziua.In legatura cu cardul de credir sin 2008 ,executorul a retras din contul nostru din banca 700 lei in 2016.Noi neachitind nici un ban din 2011.Deci am fost trecuti la executor de la care dupa suma retrasa ,executorul nu a mai dat nici un semb

Company Advising a scris:

In principiu se prescrie dreptul creditorului de a solicita executarea silita. Dar pana nu se studiaza documentele e greu de spus. Sunteti in executare silita? Sau ati primit somatie de la executor?

Ar fi trebuit facuta contestatie atunci. Cu toate astea, ar trebui studiat dosarul si vazut daca nu s-a perimat executarea cumva. Incercati sa cautati ajutor de specialitate pentru speta si vedeti ce puteti face.