Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... recurs hotarare judecatoreasca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

recurs hotarare judecatoreasca

Buna ziua.
Fostul meu angajator m-a dat in judecata pentru plata unor facturi neincasate de la diversi clienti, facturi care au fost emise de mine in perioada cat am lucrat la el. Tribunalul a admis cererea si ma obliga sa platesc despagubiri. Hotararea este definitiva si executorie, cu drept de recurs. Intrebarea mea este: in baza carui sau caror legi sau articole de lege pot face acest recurs?
Multumesc.
Angajati-va un avocat.Numai vazand actele de la dosar si hotararea instantei de fond se pot face motivele de recurs.Situatia nu e deloc simpla, deoarece hotararea este executorie.
problema este ca nu imi permit sa-mi angajez un avocat.
reveniti cu mai multe detalii ... ce a-ti facturat, in ce baza? care erau atributiile dvs prevazute in fisa de post?
Am piedut un procespt ca n-am avut avocat.
Gasiti un avocat specializat si care accpta plata in transe
La dvs. este o problema care trebuie rezolvata.

Pentru inceput puteti consulta un avocat caruia sa-i detaliati speta dvs. si onorariul pentru o consultatie nu inseamna procesul in sine.

Bani oricum trebuie sa dati, numai ca aveti grija la termenul pentru recurs.