Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Persoana disparuta
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Persoana disparuta

De 5 zile sotia mea a disparut de acasa, sufera de psihoza polimorfa.
Are telefonul la ea, se poate cumva localiza tel,astfel incat sa poata fi gasita?
Politia nu poate face nimic in privinta asta,
Thiodolf, utilizator
Ati anuntat politia pana in prezent?
Telefonul poate fi localizat chiar daca este inchis in baza acordului dat de un procuror sau judecator si a numarului IMEI (se afla pe cutia telefonului, daca o mai aveti.)
In lipsa nr IMEI este dificil de localizat telefonul sau chiar imposibil, trebuie cautata prin metode specifice politiei.
Multumesc pt raspuns, Am anuntat politia si este deja cautata, dar mult mai simplu ar fi prin localizarea telefonului, dar de la politie mi-au spus ca pentru asa ceva , procurorii nu dau acordul.
Ce legi sunt in tara asta?