Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Indemnizatie crestere copil
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Indemnizatie crestere copil

Buna ziua daca depun dosarul pentru indemnizatia de crestere a copilului mai pot da in judecata angajatorul pentru neplata concediului pre si postnatal?Sau odata cu depunerea dosarului e ca si cum as recunoaste ca am primit banii?Va multumesc
Puteti actiona in judecata angajatorul pentru neplata concediului de maternitate. Nu are legatura depunerea dosarului CCC cu aceasta.
Chiar daca depun decizia de suspendare a contractului de munca si adeverinta completata de ei cu perioada in care se presupune ca am primit banii pe prenatal?Vreau sa fiu sigura ca dupa depunerea dosarului voi putea actiona in instanta
Nu mai reiau răspunsul la întrebarea dvs., deoarece nu poate fi altul decât cel de sus.
Multumesc frumos