avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 558 soluții astăzi
Forum Suport Tehnic Sugestii şi reclamaţii Infiltrații de apă în apartament
Discuție deschisă în Sugestii şi reclamaţii

Infiltrații de apă în apartament

Am infiltrații de apă în apartament datorită pânzei freatice, primăria nu intervine în această situație, fundația blocului construit din 1967 este vizibil afectată,cui să mă adresez în afara asociației de proprietari care tergiversează de ani buni
Cel mai recent răspuns: ynocentta , utilizator 17:18, 8 Septembrie 2018
Daca la nivelul imobilului de locuit in comun este constituita asociatie de proprietari cu scopul administrarii partii comune din condominiu,primaria nu are responsabilitate sa se implice
Solutionarea revine in exclusivitate asociatiei de proprietari care este obligata sa asigure buna functionare a partii comune de constructii si de instalatii din condominiu
Contactati proprietarii care locuesc la parter vedeti daca toti se confrunta cu aceasta problema,sesizati oficial presedintele de asiciatie sa dispuna masurile necesare indepartarii /repararii partii comune,respectiv subsol tehnic condominiu

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna ziua, locuiesc intr un bloc construit in 2012 la demisol ... Florentina96 Florentina96 Buna ziua,locuiesc intr un bloc construit in 2012 la demisol si vecinul meu cu care am perete comun are o balta sub sapa. Instalatorii care au venit ne au spus ... (vezi toată discuția)
Buna ziua, doresc niste sfaturi si posibil un avocat cu experienta. ... it58 it58 Buna ziua, Doresc niste sfaturi si posibil un avocat cu experienta. Se da aceasta problema. Intr-un bloc cu asociatie de propietari platim apa comuna. ... (vezi toată discuția)
Bunä ziua locuiesc în bl turn a parter cam 12 ... Benţealiliana Benţealiliana Bunä ziua locuesc în bl turn a parter cam 12 mä nmesc Benţea liliana am probleme cu ploaia de mulţi ani mam tot rugat de aministrator sä rezolve sä nu ... (vezi toată discuția)