Forum Suport Tehnic Sugestii şi reclamaţii Infiltrații de apă în apartament
Discuție deschisă în Sugestii şi reclamaţii

Infiltrații de apă în apartament

Am infiltrații de apă în apartament datorită pânzei freatice, primăria nu intervine în această situație, fundația blocului construit din 1967 este vizibil afectată,cui să mă adresez în afara asociației de proprietari care tergiversează de ani buni
Daca la nivelul imobilului de locuit in comun este constituita asociatie de proprietari cu scopul administrarii partii comune din condominiu,primaria nu are responsabilitate sa se implice
Solutionarea revine in exclusivitate asociatiei de proprietari care este obligata sa asigure buna functionare a partii comune de constructii si de instalatii din condominiu
Contactati proprietarii care locuesc la parter vedeti daca toti se confrunta cu aceasta problema,sesizati oficial presedintele de asiciatie sa dispuna masurile necesare indepartarii /repararii partii comune,respectiv subsol tehnic condominiu