Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Refuz pensie alimentară
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Refuz pensie alimentară

In cazul unui divorț pe cale amiabila ,mama poate refuza pensia alimentara?
Manuela Rășină, administrator
Cum sa o refuze?
Buna ziua,
NU, pensia nu este un drept al mamei ci al minorului asa ca mama NU O POATE REFUZA.