Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Copie dupa hotararea judecatoreasca
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Copie dupa hotararea judecatoreasca

Cum pot obtine o copie dupa o hotarare judecatoreasca pierduta? (S.a pierdut pe drum, posta ...sau nu stiu ce s.a intamplat!)
Buna ziua,
Mergeti la arhiva judecatoriei care a pronuntat-o si solicitati copii de pe sentinta.
Daca o vreti legalizata atunci platiti o taxa de timbru de 5 lei pentru fiecare exemplar legalizat.