avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 898 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Copie dupa hotararea judecatoreasca
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Copie dupa hotararea judecatoreasca

Cum pot obtine o copie dupa o hotarare judecatoreasca pierduta? (S.a pierdut pe drum, posta ...sau nu stiu ce s.a intamplat!)
Cel mai recent răspuns: Gabriel Klein Kiritescu , utilizator 13:01, 9 Septembrie 2018
Buna ziua,
Mergeti la arhiva judecatoriei care a pronuntat-o si solicitati copii de pe sentinta.
Daca o vreti legalizata atunci platiti o taxa de timbru de 5 lei pentru fiecare exemplar legalizat.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Copie sentinta de divort torokaty torokaty Buna ziua Am nevoie de o copie a sentintei de divort, am pierdut. As vrea sa stiu cum si unde pot obtine o copie. Multumesc (vezi toată discuția)
Executare silita in urma unei hotarari judecatoresti Luciana222 Luciana222 In urma unui proces intentat pt recuperarea unui avans am primit castig de cauza,recurs nu a facut si perioada a expirat. Avocatul dupa ce si a primit ... (vezi toată discuția)
Copie hotarare judecatoreasca lu_ankka lu_ankka Buna ziua. As dori si eu o lamurire. As dori sa obtin si eu o copie dupa o hotarare judecatoreasca insa nu stiu nici numarul acesteia si nici anul exact in ... (vezi toată discuția)