Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Destinația sumelor provenite din reciclare
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Destinația sumelor provenite din reciclare

Buna ziua!
Am devenit Presedinte a Asociatiei de Proprietari si am constatat ca exista niste bani primiti pentru ceea ce reciclam. Avand in vedere ca avem restanta atat la salubritate (colectare gunoi menajer) cat si la curatenia pe bloc, as dori sa stiu daca am voie sa folosesc acei bani pentru plata acestor facturi restante.
MetalOne, utilizator
Se considera ca o factura este suportata din fondurile asociatiei doar daca nu a fost repartizata pe liste.
Orice sume de bani aveti la dispozitie, indiferent de unde provin, se folosesc pentru plata facturilor restante.