Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... REFUZ ELIBERARE TITLU DE PROPRIETATE
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

REFUZ ELIBERARE TITLU DE PROPRIETATE

Buna ziua ! In urma unei succesiuni am obținut TITLUL DE MOȘTENITORII pentru un imobil si terenul aferent, am depus la primărie toate documentele si ulterior am fost anuntați sa depunem si o schița cadastrala la dosar . Am depus aceste documente si ni sa spus sa așteptam pentru a fi anuntați cand sa mergem pentru eliberarea Titlului de proprietate au trecut 3 ani si de fiecare data cand întrebam primăria ne spun sa așteptam . Ce putem face in aceasta situație ? Va mulțumesc !
Da, pentru intabularea la Cartea Funciară este necesară documentația cadastrala.
După ce obțineți încheierea de intabulare de la Cartea Funciară, o depuneti la Primărie.

raluk0207 a scris:

Da, pentru intabularea la Cartea Funciară este necesară documentația cadastrala.
După ce obțineți încheierea de intabulare de la Cartea Funciară, o depuneti la Primărie.

VA MULTUMESC !