Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Somaj dupa ccc
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Somaj dupa ccc

Buna ziua, sunt in concediu crestere copil. Pot beneficia de somaj dupa terminarea concediului, avand in vedere ca inainte sa nasc am lucrat numai 3 luni in Romania si restul in UK?
Firma la care sunt angajata in prezent vrea sa restructureze postul.
Daca pot beneficia de somaj, va rog sa imi spuneti cum se calculeaza acesta tinand cont ca in ultimele 24 luni am lucrat si in Romania si in UK.
Va multumesc!
Intrebati la AJOFM cum se calculeaza stagiul de cotizare si daca beneficiati de somaj.