avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1022 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Anulare contract de comodat
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Anulare contract de comodat

Am avut o societate de construcții in București si sediul l-am avut la o adresa unde am făcut un contract de decomandat de închiriere .Firma numește operațională de 10 ani iar proprietarul unde am avut sediul dorește sa vândă imobilul si spune ca nu poate fără ca eu sa anulez contractul .Momentan sunt in străinătate si nu reușesc sa ajung in România .Exista vreo posibilitate sa anulez contractul fără sa ma deplasez in tara ?
Ultima modificare: Vineri, 14 Septembrie 2018
Manuela Rășină, administrator
Buna seara,
Imputerniciti un avocat care sa va poata rezolva problemele.
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Puteți rezilia contractul, cred că cel mai simplu ar fi să faceți un înscris prin care vă exprimați neîndolielnic voința de reziliere, semnați amândoi înscrisul.
Astfel, scăpați de onorariu avocațial, nu trebuie să vă deplasați.


Av. Gabriel Klein Kiritescu a scris:

Buna seara,
Imputerniciti un avocat care sa va poata rezolva problemele.

Sa împuterniceasc un avocat tot trb sa revin in țara !
Buna! Iti pot recomanda [ link extern ] /
Ultima modificare: Vineri, 14 Septembrie 2018
laurentiumateiu1992, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Am nevoie de imputernicire? renuntare proces ioanna28 ioanna28 Buna ziua. Anul trecut am apelat la un avocat ca sa pot obtine custodia fetitei mele, iar acum sunt plecata in Germania si as vrea sa anulez procesul. Avocatul ... (vezi toată discuția)
Lamuriri contractuale negut negut Am contract de inchiriere a unei casete de valori la o banca.Cind am incheiat contractul am spus ca nu voi fi in tara la termenul final ,dar cheia o va preda ... (vezi toată discuția)
Imputernicire avocatiala Rachid12 Rachid12 Buna seara! Intrebarea mea este urmatoarea: Ce raspundere juridica are avocatul caruia i s-a facut o imputernicire avocatiala? Va explic mai ... (vezi toată discuția)