Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Anulare contract de comodat
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Anulare contract de comodat

Am avut o societate de construcții in București si sediul l-am avut la o adresa unde am făcut un contract de decomandat de închiriere .Firma numește operațională de 10 ani iar proprietarul unde am avut sediul dorește sa vândă imobilul si spune ca nu poate fără ca eu sa anulez contractul .Momentan sunt in străinătate si nu reușesc sa ajung in România .Exista vreo posibilitate sa anulez contractul fără sa ma deplasez in tara ?
Manuela Rășină, administrator
Buna seara,
Imputerniciti un avocat care sa va poata rezolva problemele.
Puteți rezilia contractul, cred că cel mai simplu ar fi să faceți un înscris prin care vă exprimați neîndolielnic voința de reziliere, semnați amândoi înscrisul.
Astfel, scăpați de onorariu avocațial, nu trebuie să vă deplasați.

Av. Gabriel Klein Kiritescu a scris:

Buna seara,
Imputerniciti un avocat care sa va poata rezolva problemele.

Sa împuterniceasc un avocat tot trb sa revin in țara !
Buna! Iti pot recomanda [ link extern ] /
laurentiumateiu1992, utilizator