Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Registru unic de control
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Registru unic de control

Buna seara,
Va rog sa ma îndrumați in urmatoarele situatii:
- unde se poate verifica daca o firma are registru unic de control (fizic nu l gaseste) si cum trebuie procedat daca nu l are? (Firma este înființată din 2008, dar a funcționat cu intreruperi).
- la schimbarea sediului social trebuie achiziționat un registru unic de control nou ?
Multumesc!
Din cate stiu se declara pierdut intr-un ziar local si apoi se poate achizitiona altul.

Nu se achizitioneaza alt registru la schimbarea sediului.