avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 572 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Registru unic de control
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Registru unic de control

Buna seara,
Va rog sa ma îndrumați in urmatoarele situatii:
- unde se poate verifica daca o firma are registru unic de control (fizic nu l gaseste) si cum trebuie procedat daca nu l are? (Firma este înființată din 2008, dar a funcționat cu intreruperi).
- la schimbarea sediului social trebuie achiziționat un registru unic de control nou ?
Multumesc!
Cel mai recent răspuns: Ioan Petru Butariu , Contabil 10:10, 19 Septembrie 2018
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Din cate stiu se declara pierdut intr-un ziar local si apoi se poate achizitiona altul.

Nu se achizitioneaza alt registru la schimbarea sediului.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Registrul unic de control andreeadumitrascu24 andreeadumitrascu24 Buna ziua Daca de la data infiintarii firmei, datele de identificare ale societatii au suferit diverse modificari (schimbare sediul social, schimbare ... (vezi toată discuția)
Registrul unic de control vs. schimbarea sediului social leuca_luminita leuca_luminita Buna seara! Ma poate lamuri cine daca sunt nevoita sa achizitionez un nou Registru Unic de Control in situatia in care imi schimb sediul social? Am mutat ... (vezi toată discuția)
Registrul unic de control monacostache monacostache Buna ziua, Daca o societate isi muta sediul social in alt sector este obligata sa achizitioneze un alt registru unic de control si un alte registru de ... (vezi toată discuția)