Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Subsolul blocului
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Subsolul blocului

In subsolul blocului se face vin, tuica s.a.m.d. , de catre responbilul de scara ( si nu numai).Miroase îngrozitor , plus pericolul de explozie! Cui ar trebui sa ne adresăm pt a lua masurile necesare? Administratorul bl, nu i se pare o problemă asta...
Reprezentantul legal al asociatiei de proprietari nu este administratorul de imobil,ci presedintele de asociatie
Daca presedintele de asociatie nu intelege sa exercite cu responsabilitate atributiile functiei,sesizati oficial autoritatea de sanatate publica si garda de mediu
Trebuie sesizata Politia Locala si daca acestia considera ca este necesar, vor sesiza ei din oficiu si celelalte autoritati!
...si nu trebuie sa fi presedinte, administrator, etc ca sa chemi Politia Locala.
rekul05, utilizator