Forum Discuţii juridice Dreptul, calculatorul meu şi ... O persoană deţine pozele mele intime!!
Discuție deschisă în Dreptul, calculatorul meu şi internetul

O persoană deţine pozele mele intime!!

Buna seara ! Apaproximativ cateva zile in urma o persoană mi- a spart contul de instagram si ma santaja ca are pozele mele intime , daca nu fac ce vrea el le posteaza , la inceput nu am crezut , dupa asta a postat o poza intimă si a transim- o prietenilor . Acum ma amenință din nou si daca nu voi face ce vrea el le posteaza pe toate rețele de socializare si le transmite tuturor rudelor , cunoscuților ! Ce pot sa fac ca sa nu posteze pozele si să scap de această persoană? Nu aș dori sa apara acelea poze pe net si mai ales sa le vada apropiatii
Loredana Fridmam, utilizator
Pozele intime nu se pastreaza in conturi pe internet si nici in telefon,
Puteti sesiza politia pentru santaj.
Exact ! Cu ce scop le aveati stocate pe Instagram ?
Poate le-ati mai trimis cuiva care la randul lui le-a facut publice
Exact cum a spus si onorata moderatoare va puteti adresa politiei care sa-i faca un flagrant pentru santaj

@DenisRif, onorata moderatoare este moderator!! :)) A se vedea photo! ;)
cyan, moderator
Va deranjeaza termenul de ”onorata” ?
Asa am gasit de cuviinta ca ati pus degetul pe rana sa va elogiez
In niciun caz nu ma deranjeaza elogierea :)) cu toate ca nu sunt presedinte de partid !