avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 214 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul, calculatorul meu şi ... O persoană deţine pozele mele intime!!
Discuție deschisă în Dreptul, calculatorul meu şi internetul

O persoană deţine pozele mele intime!!

Buna seara ! Apaproximativ cateva zile in urma o persoană mi- a spart contul de instagram si ma santaja ca are pozele mele intime , daca nu fac ce vrea el le posteaza , la inceput nu am crezut , dupa asta a postat o poza intimă si a transim- o prietenilor . Acum ma amenință din nou si daca nu voi face ce vrea el le posteaza pe toate rețele de socializare si le transmite tuturor rudelor , cunoscuților ! Ce pot sa fac ca sa nu posteze pozele si să scap de această persoană? Nu aș dori sa apara acelea poze pe net si mai ales sa le vada apropiatii
Ultima modificare: Marți, 18 Septembrie 2018
Loredana Fridmam, utilizator
Cel mai recent răspuns: DenisRif , utilizator 08:46, 19 Septembrie 2018
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Pozele intime nu se pastreaza in conturi pe internet si nici in telefon,
Puteti sesiza politia pentru santaj.
Exact ! Cu ce scop le aveati stocate pe Instagram ?
Poate le-ati mai trimis cuiva care la randul lui le-a facut publice
Exact cum a spus si onorata moderatoare va puteti adresa politiei care sa-i faca un flagrant pentru santaj

1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
@DenisRif, onorata moderatoare este moderator!! :)) A se vedea photo! ;)
Ultima modificare: Miercuri, 19 Septembrie 2018
cyan, moderator
Va deranjeaza termenul de ”onorata” ?
Asa am gasit de cuviinta ca ati pus degetul pe rana sa va elogiez
In niciun caz nu ma deranjeaza elogierea :)) cu toate ca nu sunt presedinte de partid !

Alte discuții în legătură

Santaj cu mesaje carina.maria carina.maria Buna seara. Recent am oferit o informatie intima unei persoane necunoscute, iar aceasta a inceput sa ma ameninte ca va posta informatia pe conturi de ... (vezi toată discuția)
Santaj cu poze ContSters299712 ContSters299712 Buna ziua, as vrea sa ma ajutati intro problema destul de serioasa pentru mine. Deci problema probabil deja e banala, de multe ori ati auzito la alte fete, un ... (vezi toată discuția)
Am avut o relatie in trecut cu o persoana care este insurata ... Alinia-Lacramioara Alinia-Lacramioara Am avut o relatie in trecut cu o persoana care este insurata , dar eu nu vreau sa mai am nicio legatura cu aceea persoana dar ea nu vrea sa ma lase in pace , ... (vezi toată discuția)