Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Modificare durata contract individual de munca pe ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Modificare durata contract individual de munca pe durata determinata

Daca o persoana a fost angajata pe o perioada determinata de 6 luni, cum se poate modifica contractul pe o durata de 5 luni, avand in vedere ca persoana a terminat lucrarea cu o luna mai devreme si vrea sa beneficieze de somaj.
Prin act aditional la c.i.m.